H - Divoký západ

H - Divoký západ (1)
  • H - Divoký západ (1)
  • H - Divoký západ (2)
  • H - Divoký západ (3)
  • H - Divoký západ (4)
  • H - Divoký západ (5)

hrané, počet figurek viz foto Více informací

 Skladem 1 ks
200
ks
Katalogové číslo:
A01-428

Hra Divoký západ zavede hráče do severoamerických prérií, kde mezi sebou stojí dvě strany. Jeden hráč hraje za indiány, snažící se obsadit osadu bělochů. Proti němu stojí druhý hráč s nepoměrně menším počtem osadníků, zato ale s většími možnostmi svého protivníka zlikvidovat.


Příprava hry:

Hráč za osadníky umístí své tři figurky na tři okrajová pole osady. Zbylých šest polí osady zůstane volných. Indiáni v počtu dvaceti mužů se rozmístí na druhý okraj. Útok začínají indiáni.


Průběh hry:

Hráči táhnou střídavě jednou z figurek. Osadníci jsou sice jen tři, zato se ale mezi poli mohou posouvat po všech čarách, tedy dopředu, dozadu i šikmo. Pokud se vedle figurky osadníka na poli spojeném čarou objeví figurka indiána a za ní volné pole, má osadník povinnost tohoto indiána přeskočit na pole za ním a tím ho vyřadit ze hry (tento způsob vyřazování figurek je znám ze hry DÁMA) a to i opakovaně. Indiánští bojovníci se mohou posouvat pouze kupředu nebo do stran, nikdy ne zpět nebo šikmo. Jejich  výhodou je  jejich přesila a také to, že pokud figurka osadníka opomene nebo záměrně neuskuteční přeskočení indiána, je ze hry vyřazena.

Konec hry:

Indiáni vítězí, pokud se jim podaří obsadit svými figurkami všech devět polí osady nebo pokud obklíčí figurky osadníků tak, že tyto nebudou mít možnost tahu. Osadníci se ubrání, pokud se jim podaří vyřadit ze hry alespoň 12 figurek indiánů, neboť zbylých 8 indiánů na obsazení osady již nestačí.

H - Divoký západ (2) H - Divoký západ (3) H - Divoký západ (4) H - Divoký západ (5)